High Volume PM2.5 Air Sampler


Yüksek Hacimli PM2.5 Örnekleyici
High Volume Air Sampler – PM2.5

Yüksek Hacimli PM2.5 Örnekleyici nedir?

Yüksek Hacimli PM2.5 Örnekleyici, 2,5 µm veya daha az partikül madde toplamak için Federal olmayan bir Referans Yöntem örnekleyicisidir. Birincil kullanımları, düzenleyici olmayan örnekleme ve kurumsal çalışmalardır. PM2.5 boyut seçici giriş, filtre üzerinde yalnızca 2,5 µm partiküllerin birikmesine izin veren paslanmaz çelikten imal edilmiş 40 adet delikli plakadan oluşur. PM2.5 partikülleri, solunum sırasında akciğerlerinize girebilecekleri ve kan dolaşımına emilebilecekleri için insan sağlığı için tehlikelidir.

 

PM2.5 Örnekleyici nasıl çalışır?

Yüksek Hacimli PM2.5 Örnekleyici, partikülleri PM2.5 boyut seçici bir giriş aracılığıyla 17-28,2 L/saat (36-60 cfm) arasındaki bir akış hızında toplar. Partiküller boyut seçici giriş boyunca ilerlerken, daha küçük PM2.5 partikülleri PM2.5 girişinden geçmeye devam ettikçe ve 8″x10″ boyutlarında kuvars filtre kağıdında toplandıkça, daha büyük partiküller girişin içinde hapsolur. Bu kuvars filtre, 2,5 mikrondan küçük partiküllerin kütlesini belirlemek için örnekleme öncesinde ve sonrasında tartılır. Bu cihazdaki akış hızı, bir kütle akış kontrolörü, bir hacimsel akış kontrolörü veya Tisch Environmental PLUS teknolojisine sahip elektronik akış kontrolörü tarafından kontrol edilir. Tisch Environmental, her özel örnekleme kurulumuna uyacak çeşitli farklı seçeneklere sahip çok çeşitli PM2.5 örnekleyiciler sunmaktadır.


Sistem Bileşenleri

Yüksek Hacimli PM2.5 Hava Örnekleyicileri aynı temel bileşenlerle üretilmiştir. Bir motor, zamanlayıcı, akış kontrolörü, geçen zaman göstergesi, dış mekan alüminyum kabin ve basınç kaydedici. Tisch Environmental güvenilirliği ve tutarlılığı sağlamak için yalnızca yüksek kaliteli bileşenler kullanır. Kullanıcıya esneklik sağlamak ve her benzersiz örnekleme kurulumuna uymak için çeşitli seçenekler sunuyoruz.

AKIŞ KONTROLER TİPLERİ

Kütle Akış Kontrollü (MFC): Kütle Akış Kontrolörü, örnekleme süresi boyunca sabit bir akış oranını korumak için sıcak telli bir anemometre kullanır. Sıcak telli anemometre, akış kanalına yerleştirilir ve motor hızını artırmak veya azaltmak için termal kütledeki değişiklikleri algılar.

Hacimsel Akış Kontrollü (VFC): VFC kontrolörü, önceden belirlenmiş delik çapına sahip kritik bir orifistir. Kritik orifis, hacimsel akış oranını belirlemek için bir NIST izlenebilir laboratuvarda kalibre edilir. Motor tamamen açık çalışır ve hava kritik açıklıktan geçerken, örnekleyici önceden belirlenmiş bir akış hızında çalışır.

PLUS Teknolojisi (MFC): PLUS teknolojisi MFC, ayarlanan akış oranını korumak için ortam sıcaklığı, ortam basıncı ve bir sıcak telli anemometre kullanır. Bu, mevcut en doğru akış kontrolörüdür. Ayrıca otomatik kalibrasyon işlevi ve dijital zamanlayıcıya sahiptir.

PLUS Teknolojisi (VFC): Plus Teknolojisi hacimsel akış kontrolörü, ortam akış oranını hesaplamak için kritik orifis ve PLUS kontrolörünün bir kombinasyonunu kullanır. Sistem, ortam akış oranını hesaplamak ve kaydetmek için sıcaklığı, barometrik basıncı ve orifis basıncını kullanır. Sistem ayrıca bir dijital zamanlayıcı içerir.

MOTOR TİPLERİ

Fırçalı Tip Motor: Fırça Tarzı motorlar, elektrik motoru içinde akımı iletmek için karbon motor fırçaları kullanır. Düşük maliyetlidirler ancak rutin motor fırçası değişiklikleri gerektirirler.

Fırçasız Tip Motor: Fırçasız motorlar, motor fırçaları kullanmaz ve bakım gerektirnez. Maliyetleri daha yüksektir ve emisyonları yoktur.

ZAMANLAYICI TİPLERİ

7 Günlük Mekanik Zamanlayıcı: Parlak sarı zamanlayıcı kadranı ile tanınan 7 günlük mekanik zamanlayıcı, örnekleme programını ayarlamak için bir dizi açma / kapama tetikleyicisi kullanır.

Dijital Zamanlayıcı: ABD EPA tarafından önerilen dijital zamanlayıcı, 1’de 3, 6’da 1, 7’de 1 ve özel örnekleme programlarına izin verir. Dahili pil yedeği, bir elektrik kesintisinden sonra zamanlayıcının sıfırlanmasına gerek kalmamasını sağlar. Ayrıca, kolay kullanım için bir LCD ekran ve yumuşak basma düğmeleri içerir.

Alüminyum Dış Mekan Kabini: Yüksek Hacimli PM2.5 Hava Örnekleyicileri, üçgen çatı tertibatına sahip anodize bir alüminyum kabine yerleştirilmiştir. Kabin, partikül maddelerin filtreye dört taraftan çekilmesine izin verecek şekilde tasarlanmıştır. Dış mekan muhafazasının sağlam yapısı, asgari bakımla dayanmasını sağlar.

Dickson Chart Basınç Kaydedici: Dickson grafik kaydedici, 24 saatlik bir dönemdeki basınç değişimlerini kaydeden 4 ″ basınçlı bir araba kaydedicidir. Grafik kaydedici, motor geri basıncına bağlıdır ve basıncı 4 ‘kaydedici çizelgesine kaydeder.

Geçen Zaman Göstergesi: Geçen zaman göstergesi, cihazın aktif olarak numune topladığı saat ve dakikaları sayan mekanik bir saattir. Bu cihaz, motor ömrünü, motor fırçası değişikliklerini izlemek ve örnekleme süresini doğrulamak için kullanılır.


Akış Kontrolörü, Motor Tipi ve Zamanlayıcı Tipine göre farklı modeller mevcuttur.


Kütle Akış Kontrollü MFC (Mass Flow Controlled)

Kütle Akış Kontrollü veya MFC PM2.5 partikül örnekleyiciler, akış oranını kontrol etmek için sıcak telli bir anemometre probu kullanır. Sıcak telli anemometre probu akış akışına yerleştirilir ve filtre partikül toplamaya başladığında motor hızını otomatik olarak ayarlar. Bu sistemler, doğru örnekleme sonuçları sağlamak için 7 günlük mekanik zamanlayıcı veya ABD EPA tarafından önerilen dijital zamanlayıcı ile mevcuttur. Motor seçenekleri arasında fırça tarzı bir motor veya fırçasız stil motor seçimi bulunur. Kapsamlı kütle akış kontrollü PM10 yüksek hacimli hava örnekleyicileri ürünümüzü görüntülemek için lütfen aşağıdaki tabloyu inceleyin.

ModelKontrolerZamanlayıcı Tipi/TimerMotor TipiElektrik/Power
TE-6070X-2.5-HVSKütle Akış Kontrollü (MFC)MekanikFırça220volt 50hz
TE-6070XZ-2.5-HVSKütle Akış Kontrollü (MFC)MekanikFırça220volt 60hz
TE-6070BLX-2.5-HVSKütle Akış Kontrollü (MFC)MekanikFırçasız220volt 50hz
TE-6070BLXZ-2.5-HVSKütle Akış Kontrollü (MFC)MekanikFırçasız220volt 60hz
TE-6070DX-2.5-HVSKütle Akış Kontrollü (MFC)DijitalFırça220volt 50hz
TE-6070DXZ-2.5-HVSKütle Akış Kontrollü (MFC)DijitalFırça220volt 60hz
TE-6070D-BLX-2.5-HVSKütle Akış Kontrollü (MFC)DijitalFırçasız220volt 50hz
TE-6070D-BLXZ-2.5-HVSKütle Akış Kontrollü (MFC)DijitalFırçasız220volt 60hz

Hacimsel Akış Kontrollü VFC (Volumetric Flow Controlled)

Hacimsel Akış Kontrollü (VFC) PM2.5 partikül örnekleyiciler, akış oranını kontrol etmek için önceden belirlenmiş bir delik deliği çapına sahip kritik bir açıklık kullanır. Kritik açıklık, filtreden yalnızca önceden belirlenmiş akış hızının geçmesine izin verecek şekilde delinir ve kalibre edilir. Bu sistemlerdeki motor tamamen açık çalışırken, kritik açıklık sabit bir akış oranını korur. Bu sistemler, 7 günlük mekanik zamanlayıcı veya ABD EPA tarafından önerilen dijital zamanlayıcı ile mevcuttur. Bu sistemlere, ekonomik bir fırça tarzı motor veya bakım gerektirmeyen fırçasız bir motor takılabilir.

ModelKontrolerZamanlayıcı Tipi/TimerMotor TipiElektrik/Power
TE-6070VX-2.5-HVSHacimsel Akış Kontrollü (VFC)MekanikFırça220volt 50hz
TE-6070VXZ-2.5-HVSHacimsel Akış Kontrollü (VFC)MekanikFırça220volt 60hz
TE-6070V-BLX-2.5-HVSHacimsel Akış Kontrollü (VFC)MekanikFırçasız220volt 50hz
TE-6070V-BLXZ-2.5-HVSHacimsel Akış Kontrollü (VFC)MekanikFırçasız220volt 60hz
TE-6070DVX-2.5-HVSHacimsel Akış Kontrollü (VFC)DijitalFırça220volt 50hz
TE-6070DVXZ-2.5-HVSHacimsel Akış Kontrollü (VFC)DijitalFırça220volt 60hz
TE-6070DV-BLX-2.5-HVSHacimsel Akış Kontrollü (VFC)DijitalFırçasız220volt 50hz
TE-6070DV-BLXZ-2.5-HVSHacimsel Akış Kontrollü (VFC)DijitalFırçasız220volt 60hz

Plus Kontrollü PM2.5 (PM2.5 PLUS Controller)

PM2.5 PLUS sistemi, piyasadaki en gelişmiş TSP ortam partikül örnekleyicisidir. Anlık ve doğru akış kontrolü için mikroişlemci tabanlı bir denetleyici kullanır. Sistemin yerleşik sıcaklık ve barometrik basınç sensörleri, mikroişlemci tabanlı kütle akış kontrolörü ile birlikte sistemin akış oranını doğru bir şekilde hesaplamasına olanak tanır. PLUS teknolojisi akış denetleyicileri, dahili pil yedeklemeli dahili bir dijital zamanlayıcı, birden fazla geçen zaman göstergesi ve veri alma için harici bir USB sürücüsü ile dört veri günlüğü içerir. Sistem veri günlükleri, ortalama, minimum ve maksimum ortam sıcaklığı ve barometrik basıncın yanı sıra toplam ortam ve standart akış oranını da kaydeder. Bu PLUS teknolojisine sahip akış kontrolörleri, uzun alan kalibrasyonu ve manuel debi hesaplamaları ihtiyacını ortadan kaldıran bir otomatik kalibrasyon özelliği de içerir.

ModelKontroler (Zamanlayıcılı)Motor TipiElektrik/Power
TE-PM2.5PLUSXPM2.5 PLUS KontrollüFırça220volt 50hz
TE-PM2.5PLUSXZPM2.5 PLUS KontrollüFırça220volt 60hz
TE-PM2.5PLUS-BLXPM2.5 PLUS KontrollüFırçasız220volt 50hz/60hz

İlgili Dokümanlar

TE-6000-Series-PM10-Manual