High Volume PUF Pesticide Sampler


Yüksek Hacimli PUF Örnekleyici
High Volume PUF Pesticide Sampler

Yüksek Hacimli PUF Örnekleyici nedir?

PUF yüksek hacimli hava örnekleyici, havadaki partikül ve buhar kirleticileri toplar. Bu örnekleyiciler tipik olarak uçucu organik bileşikleri ve havada taşınan pestisitleri toplamak için kullanılır. Sistem; havadaki partikülleri filtre kağıdı ortamı üzerinde ve buhar elemanlarını örnekleme modülünün alt bölmesindeki bir poliüretan köpük parçası üzerinde toplamak için ikili bir örnekleme modülü içerir. Bu sistemler, US EPA yöntemi TO-4A, TO-9A ve TO-13A kullanılarak örnekleme için açıklanan gereksinimleri karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.

 

PUF örnekleyici nasıl çalışır?

PUF (Poliüretan Köpük) Örnekleyici; havada uçucu organik bileşiklerin ve partikül maddelerin toplanması için yüksek hacimli bir hava örnekleyici olarak sınıflandırılmıştır. Bu örnekleyici 125-250 L/ dk arasında çalışır ve akış oranını kontrol etmek için manuel motor hız kontrolörü veya Tisch Environmental PLUS kontrolörü kullanır. Numune alma akışı; ortam akış hızını kontrol etmek ve hesaplamak için kullanılan fırçasız veya fırça tarzı bir vakumlu üfleyici motor düzeneği ile kritik bir açıklıktan çekilir. Sağlam bir alüminyum muhafaza içinde yer alan PUF örnekleyici, zorlu koşullara dayanacak ve doğru ve güvenilir sonuçlar sağlayacak şekilde üretilmiştir.


Standart ve PLUS model olmak üzere aşağıdaki gibi detayları verilen iki ana sistem konfigürasyonu mevcuttur.

Standart PUF Hava Örnekleyicileri:

Standart PUF hava örnekleyicileri, motor hızını kontrol etmek için bir manuel motor hızı ayarlama cihazı kullanır. Bu cihazlar, zamanlayıcı, Manyeelik gösterge, vakum motoru, geçen zaman göstergesi, akış venturi ve ikili örnekleme modülünü barındıran anodize alüminyum bir muhafaza içine yerleştirilmiştir.

PUF PLUS Hava Örnekleyicileri:

PUF PLUS sistemi, piyasadaki en gelişmiş PUF örnekleyicidir. Anlık ve doğru akış kontrolü için mikroişlemci tabanlı bir denetleyici kullanır. Sistemin yerleşik sıcaklık ve barometrik basınç sensörleri, mikroişlemci tabanlı akış denetleyicisi ile birlikte sistemin akış oranını doğru bir şekilde hesaplamasına olanak tanır. PLUS teknolojisi akış denetleyicileri, dahili pil yedeklemeli dahili bir dijital zamanlayıcı, birden fazla geçen zaman göstergesi ve veri alma için harici bir USB sürücüsü ile dört veri günlüğü içerir. Sistem veri günlükleri, ortalama, minimum ve maksimum ortam sıcaklığı ve barometrik basıncın yanı sıra toplam ortam ve standart akış oranını da kaydeder. Bu PLUS teknolojisine sahip akış kontrolörleri, uzun alan kalibrasyonu ve manuel debi hesaplamaları ihtiyacını ortadan kaldıran bir otomatik kalibrasyon özelliği de içerir.


Sistem Bileşenleri

PUF örnekleyicileri aynı temel bileşenlerle oluşturulmuştur. Bir motor, zamanlayıcı, akış kontrolörü, geçen zaman göstergesi, dış mekan alüminyum kabin ve basınç göstergesi. Tisch Environmental güvenilirliği ve tutarlılığı sağlamak için yalnızca yüksek kaliteli bileşenler kullanır. Kullanıcıya esneklik sağlamak ve her benzersiz örnekleme kurulumuna uymak için çeşitli seçenekler sunuyoruz.

Akış Kontroler Tipleri

Manuel Akış Kontrollü: Manuel olarak ayarlanmış motor hız kontrolörü.

PLUS Teknolojisi (PUF +): PLUS teknolojisi akış kontrolörü, ayarlanan debiyi korumak için ortam sıcaklığını, ortam basıncını ve orifis fark basıncını kullanır. Bu, mevcut en doğru akış kontrolörüdür. Ayrıca bir otomatik kalibrasyon işlevi ve dijital zamanlayıcıya sahiptir.

Motor Tipleri

Fırçalı Tip Motor: Fırça Tarzı motorlar, elektrik motoru içinde akımı iletmek için karbon motor fırçaları kullanır. Düşük maliyetlidirler ancak rutin motor fırçası değişiklikleri gerektirirler.

Fırçasız Tip Motor: Fırçasız motorlar, motor fırçaları kullanmaz ve bakım gerektirnez. Maliyetleri daha yüksektir ve emisyonları yoktur.

Zamanlayıcı Tipleri

7 Günlük Mekanik Zamanlayıcı: Parlak sarı zamanlayıcı kadranı ile tanınan 7 günlük mekanik zamanlayıcı, örnekleme programını ayarlamak için bir dizi açma / kapama tetikleyicisi kullanır.

Dijital Zamanlayıcı: ABD EPA tarafından önerilen dijital zamanlayıcı, 1’de 3, 6’da 1, 7’de 1 ve özel örnekleme programlarına izin verir. Dahili pil yedeği, bir elektrik kesintisinden sonra zamanlayıcının sıfırlanmasına gerek kalmamasını sağlar. Ayrıca, kolay kullanım için bir LCD ekran ve yumuşak basma düğmeleri içerir.

Alüminyum Dış Mekan Kabini: PUF hava örnekleyicileri, üçgen çatı tertibatına sahip anodize alüminyum bir muhafaza içine yerleştirilmiştir. Kabin, partikül maddelerin filtreye dört taraftan da çekilmesine izin verecek şekilde tasarlanmıştır. Dış mekan muhafazasının sağlam yapısı, asgari bakımla elemanlara dayanmasını sağlar.

Basınç

Venturi: Bu cihaz, numune ortamındaki akış miktarını kontrol etmek için kullanılan kritik bir deliktir. Açıklıktan geçerken diferansiyel basıncı kaydetmek için bir dizi dikenli hortum bağlantı parçasına sahiptir. Hortum çıkıntısı üzerindeki hortum, basınç düşüşünü bildirmek için Magnehelic göstergeye veya PLUS teknolojisi ile donatılmış sistemlerde akış kontrol cihazına bağlanır.

Magnehelic: Magnehelic gösterge, kritik açıklık boyunca basınç düşüşünü kaydeder. Bu değer, ortam veya standart akış oranını hesaplamak için kullanılır.


İlgili Dokümanlar

TO-4A

TO-9A

TO-13A


Teklif İste